Poważna kontuzja obrońcy Manchesteru United. Trener potwierdza: nawet 5 miesięcy przerwy!

Obrońca Manchesteru United Eric Bailly uszkodził kolano podczas towarzyskiego meczu z Tottenhamem Hotspur. Według pierwszy diagnoz, 25-latek miał pauzować od 6 do 8 tygodni. Ole Gunnar Solskjaer poinformował jednak, że zawodnika "Czerwonych Diabłów" czeka zdecydowanie dłuższa przerwa.
Zobacz wideo

Manchester United mierzył się z Tottenhamem w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup. W spotkaniu rozegranym 25 lipca na stadionie Hongkou w Szanghaju poważnie wyglądającej kontuzji kolana doznał obrońca "Czerwonych Diabłów" Eric Bailly, który został później zniesiony z boiska na noszach. 

Eric Bailly wypada z gry na 5 miesięcy. Obrońca Manchesteru United doznał kontuzji w meczu z Tottenhamem

Pierwsze ustalenia lekarzy mówiły o tym, że reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej czeka od 6 do 8 tygodni przerwy. Niestety, uraz okazał się zdecydowanie poważniejszy. Na antenie klubowej telewizji trener Manchesteru Ole Gunnar Solskjaer ogłosił, że przerwa Bailly'ego potrwa od 4 do 5 miesięcy. Norweski szkoleniowiec potwierdził też, że zawodnik poddał się już operacji. 

 

To kolejna kontuzja kolana, jakiej w ostatnim czasie nabawił się iworyjski obrońca. Ta z końcówki poprzedniego sezonu wyeliminowała Bailly'ego z udziału w Pucharze Narodów Afryki

25-latek dołączył do MU w lipcu 2016 r. z Villarrealu. Barw angielskiego klubu bronił jak dotąd w 74 oficjalnych meczach

Więcej o: