Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Poważna kontuzja piłkarza Liverpoolu. Juergen Klopp: Wszyscy z nim jesteśmy

Nathaniel Clyne, obrońca Liverpoolu, doznał zerwania więzadeł krzyżowych w trakcie meczu towarzyskiego z Borussią Dortmund. Wstępne diagnozy mówią, że Anglik będzie pauzował przez najbliższych sześć miesięcy.
Zobacz wideo

Nathaniel Clyne, 28-letni prawy obrońca Liverpoolu, doznał w towarzyskim spotkaniu z Borussią Dortmund kontuzji kolano. Badania wykazały, że doszło u niego do zerwania więzadeł krzyżowych. Wstępne diagnozy mówią, że Anglik będzie musiał pauzować przez najbliższe sześć miesięcy. Piłkarz wrócił już do Anglii, gdzie rozpocznie leczenie.

Juergen Klopp o kontuzji piłkarza Liverpoolu

Do sytuacji odniósł się Juergen Klopp, trener Liverpoolu. - Cóż mogę powiedzieć więcej niż to, że wszyscy jesteśmy z Nathanielem, jesteśmy nieszczęśliwi. Trenował i grał świetnie, był w wyjątkowej formie. Oczywiście taki uraz nigdy nie jest szczęśliwym momentem dla żadnego piłkarza, jednak na pocieszenie mogę dodać, że według lekarzy jest to proste zerwanie więzadeł. Oznacza to, że jego droga powrotu powinna być wolna od wszelkich komplikacji - przyznał Klopp.

Sytuacja Clyne'a komplikuje się tym bardziej, że w tym sezonie miał walczyć o znalezienie nowego klubu. Jego aktualny kontrakt z "The Reds" obowiązuje do końca nadchodzącego sezonu, a szanse na jego przedłużenie nie są zbyt duże.

Więcej o: