Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: klub Premier League pobił swój transferowy rekord! Joelinton zaprezentowany

Newcastle United przeprowadziło właśnie pierwszy transfer przez sezonem 2019/2020. Angielski klub rozpoczął zakupy z przytupem, bowiem na brazylijskiego napastnika Joelintona wydano rekordową w historii klubu kwotę 44 milionów euro. Zawodnik, grający do niedawna w Hoffenheim, podpisał ze "Srokami" sześcioletni kontrakt.
Zobacz wideo

Newcastle United oficjalnie zaprezentowało nowego piłkarza - mowa o Joelintonie, pozyskanym z Hoffenheim za 44 miliony euro (40 mln funtów). Jeszcze nigdy w swojej historii "Sroki" nie przeprowadziły tak dużego transferu. Dotychczas, miano najdroższego zawodnika pozyskanego przez klub z St James’ Park dzierżył Miguel Almiron, którego w wykupiono Atlanty United za około 25 mln euro. 

Oficjalnie: Joelington w Newcastle United. "Sroki" z nowym rekordem transferowym

22-letni napastnik dołączył do Hoffenheim w 2015 roku. W pierwszym składzie niemieckiego klubu zadomowił się jednak dopiero w minionym sezonie. W rozgrywkach 2018/2019 Joelinton meldował się na boisku w 35 spotkaniach (liga i puchary), w których strzelił 11 goli i zanotował 9 asyst. Sezony: 2016/2017 i 2017/2018 zawodnik spędził z kolei na wypożyczeniu w Rapidzie Wiedeń. W 60 meczach austriackiej ekstraklasy wpisywał się na listę strzelców 15 razy. 

Joelinton podpisał z 13. drużyną poprzedniego sezonu Premier League sześcioletni kontrakt. W nowym klubie zagra z numerem 9 na plecach. 

Więcej o: