David de Gea najlepiej zarabiającym bramkarzem na świecie! Rekordowe pieniądze

David de Gea uzgodnił z Manchesterem United warunki nowego kontraktu. Hiszpański bramkarz podpisze sześcioletnią umowę, wartą łącznie ok. 117 mln funtów (ok. 20 mln rocznie) - informuje "The Telegraph".
Zobacz wideo

David de Gea podpisze umowę wartą około 375 tysięcy funtów tygodniowo po powrocie z Singapuru, gdzie wraz z Manchesterem United przygotowuje się do nowego sezonu (zagrał w wygranym 1:0 meczu z Interem Mediolan). Tym samym zarobi rekordowe pieniądze jak dla bramkarza. De Gea poważnie zastanawiał się nad swoją przyszłością po słabym ostatnim sezonie: "Czerwone Diabły" zajęły dopiero szóste miejsce w lidze, tracąc aż 32 punkty do Manchesteru City.

David de Gea już za rok mógłby odejść za darmo

De Gea trafił do Manchesteru United w 2011 roku. W 2015 roku był bliski transferu do Realu Madryt, jednak do niego nie doszło, gdyż nie dopełniono na czas formalności. W barwach "Czerwonych Diabłów" rozegrał 362 mecze. W tym czasie zdobył mistrzostwo i Puchar Anglii, Ligę Europy, Puchar Ligi oraz Tarczę Wspólnoty. Jego obecny kontrakt wygasa za rok, co oznacza, że już w styczniu mógłby bez przeszkód negocjować umowę z zainteresowanymi klubami.

Niewiadomą jest za to przyszłość Romelu Lukaku. Belgiem poważnie zainteresowany jest Inter, ale pierwsza oferta Włochów opiewająca na 54 mln funtów została odrzucona - dodał "Telegraph". 

Więcej o: