Ajax nakłania Arsenal, by sprowadził jego gwiazdę. "Jest lepszy niż Mesut Oezil"

- Hakim Ziyech jest lepszy niż Mesut Oezil - powiedział dyrektor sportowy Ajaksu Marc Overmars i poradził Arsenalowi, by go pozyskał, ale Anglicy "go nie słuchają".
Zobacz wideo

Mesut Oezil ma ogromne problemy w Arsenalu. W minionym sezonie nie miał miejsca w podstawowym składzie ekipy Unaia Emery'ego i niewykluczony jest jego transfer - interesuje się nim m.in. Fenerbahce. Marc Overmars radzi Arsenalowi, by pozyskał Hakima Ziyecha, gwiazdę Ajaksu.

- Moim zdaniem Hakim Ziyech jest lepszy niż Mesut Oezil. Radzę Arsenalowi, by sprzedał Oezila i za połowę tej kwoty kupił Ziyecha, ale mnie nie słuchają. Teraz istnieje spora szansa, że Hakim zostanie w Ajaksie na kolejny sezon - powiedział Overmars (rozegrał 141 spotkań w barwach Arsenalu w latach 1997-2000), zaskoczony tym, jak niewielkie zainteresowanie wzbudza piłkarz jego drużyny.

Hakim Ziyech jest kluczową postacią Ajaksu

Klauzula odejścia zapisana w kontrakcie Ziyecha wynosi ok. 25 mln euro. W minionym sezonie 26-letni Marokańczyk strzelił 21 goli i zaliczył 24 asysty. Był jedną z głównych postaci Ajaksu, który zdobył mistrzostwo i Puchar Holandii oraz niespodziewanie awansował do półfinału Ligi Mistrzów.

Więcej o: