Arsenal szykuje hitowe transfer? "Mówimy o wielkich i drogich piłkarzach"

- Naszym celem jest sprowadzenie trzech, czterech piłkarzy, by podnieść poziom naszego zespołu. Mówimy o możliwości pozyskania wielkich i drogich zawodników. Mamy przygotowaną listę, ale działamy na rynku ze spokojem i cierpliwością - powiedział Unai Emery, trener Arsenalu, do którego w letnim oknie transferowym dotychczas trafił tylko jeden nowy zawodnik.
Zobacz wideo

18-letni Gabriel Martinelli, to jedyny zawodnik, który w letnim oknie transferowym dołączył do Arsenalu. To jednak dopiero początek, bo władze "Kanonierów" pracują nad sprowadzeniem kilku znanych zawodników, którzy podniosą jakość zespołu. Na konferencji prasowej przed towarzyskim turnieje w Los Angeles, zdradził to trener londyńczyków, Unai Emery.

Arsenal planuje wielkie transfery

Martinelli to jedyny nowy zawodnik Arsenalu, choć angielski klub starał się już o pozyskanie kilku innych piłkarzy. Oferty na Wilfrieda Zahę z Crystal Palace czy Kierana Tierneya z Celticu zostały jednak odrzucone. "Kanonierzy" cały czas obserwują jednak ich sytuację. I nie tylko ich, bo są zainteresowani m.in. Danim Ceballosem, którego chcą wypożyczyć z Realu Madryt oraz Williamem Salibą z St Etienne, o którego pozyskanie walczą z Tottenhamem. - Mówimy o wielkich zawodnikach, bo myślimy o wzmocnieniach naszego składu - powiedział Emery na konferencji prasowej. - Mamy dobrych zawodników już teraz, i wielu dobrych graczy, którzy będą rozwijać się w przyszłości. Inni mogą jednak przyjść, by nam pomóc i podnieść jakość drużyny - dodał.

- Naszym celem jest sprowadzenie trzech, czterech piłkarzy, by podnieść poziom naszego zespołu. Mówimy o możliwości pozyskania wielkich i drogich zawodników. Mamy przygotowaną listę, ale działamy na rynku ze spokojem i cierpliwością. Musimy pozyskać najlepszych piłkarzy na konkretne pozycje. Mogę zapewnić fanów, że stworzymy bardzo dobrą drużynę.

Więcej o: