Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tottenham pozyska gwiazdę za 72 mln euro! Pierwszy transfer od ponad 500 dni!

Francuskie i angielskie media są przekonane, że Tanguy Ndombele wkrótce dołączy do Tottenhamu Hotspur, który zamierza przeznaczyć na zakup Francuza rekordową kwotę. Pomocnik Lyonu od dłuższego czasu znajdował się szczycie listy życzeń trenera "Kogutów" Mauricio Pochettino.
Zobacz wideo

Tanguy Ndombele może w najbliższych dniach zasilić szeregi Tottenhamu, o czym informują angielskie i francuskie media. "Koguty" przystały na oczekiwania finansowe Olympique'u Lyon i przeznaczą na pomocnika za 62 miliony euro. Ta kwota może się zwiększyć, bowiem kolejne 10 milionów euro zapisano w formie bonusów. 

Tanguy Ndombele blisko Tottenhamu Hotspur. Londyńczycy chcą pobić swój transferowy rekord

Dziennikarze "The Guardian" sugerują też, że Francuz odwiedził już nawet obiekty treningowe Tottenhamu, a trener "Kogutów" Mauricio Pochettino miał osobiście przekonywać go do kontynuowania kariery w Londynie. By sfinalizować transfer, angielski klub musi teraz ustalić z 22-latkiem warunki indywidualnego kontraktu. Wszystko wskazuje więc na to, że w wyścigu o podpis reprezentanta Francji londyńczycy wyprzedzą Manchester United.

 

Jeśli pozyskanie Ndomblele dojdzie do skutku, Tottenham pobije swój transferowy rekord. Do tej pory najwięcej zapłacono za Davinsona Sancheza, który dołączył do "Kogutów" z Ajaksu Amsterdam za 40 milionów Euro. Przypomnijmy, że przez zainwestowanie ogromnych środków w budowę nowego stadionu Tottenham nie sprowadził żadnego piłkarza w trakcie dwóch poprzednich okienek transferowych.

Ndombele rozegrał w minionym sezonie 49 spotkań, w których strzelił 3 gole i zanotował 8 asyst.