Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp potwierdził, w jakiej sytuacji na pewno zakończy karierę

Juergen Klopp ma za sobą wspaniały sezon w Liverpoolu. Angielski klub pod jego wodzą został wicemistrzem Anglii i przede wszystkim wygrał Ligę Mistrzów. Niemiecki szkoleniowiec liczy na dalsze wzmocnienia zespołu, ale jednocześnie mówi, że zakończy karierę, jeśli w futbolu będzie chodził już tylko o pieniądze, a nie o sport.

Liverpool w obecnym okienku transferowym chce znowu wydać mnóstwo pieniędzy. Juergen Klopp potwierdza, że jego zespół będzie rywalizował na rynku transferowym z najmocniejszymi i najbogatszymi klubami. - Jesteśmy ambitnym klubem. Jeśli nie będziemy wydawać tyle pieniędzy, co nasza konkurencja, niedługo nie będziemy mogli z nimi rywalizować. Wszyscy to robią, więc i my musimy - powiedział Klopp stacji niemieckiej telewizji ZDF.

Zobacz wideo

Dziennikarz przypomniał Juergenowi Kloppowi jego słowa sprzed trzech lat, gdy ten zarzekał się, że nie będzie uczestniczył w szaleństwie wydawania olbrzymich sum na transfery, nawet jeśli miałby pieniądze. Klopp wyjaśnił: - Może ktoś wtedy pomylił się przy tłumaczeniu? Chcę jednak powiedzieć jedną rzecz jasno. Jeśli kiedyś przyjdzie taki moment, że w futbolu będzie chodziło tylko o pieniądze, a nie o piłkę nożną, skończę karierę.

Juergen Klopp prowadzi Liverpool do sukcesów

Juergen Klopp trenerem Liverpoolu jest od 2015 roku. Zbudował drużynę, która w minionym sezonie we wspaniałym stylu wygrała Ligę Mistrzów, w finale pokonując Tottenham 2:0, a wcześniej m.in. eliminując Barcelonę w półfinale, mimo że w pierwszym meczu przegrała 0:3. W rewanżu udało im się wygrać aż 4:0.

W Premier League The Reds zajęli ostatecznie 2. miejsce, ale w 38 meczach zdobyli aż 97 punktów i przegrywając mistrzostwo z Manchesterem City zaledwie o jedno oczko.