Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja na rynku praw telewizyjnych w Anglii. Pierwszy taki przypadek w historii Premier League

Żaden z dwóch głównych nadawców ligi nie pokaże meczów Premier League, które odbędą się w Boxing Day. Te, za dodatkową opłatą, dostępne będą na platformie streamingowej Amazon Prime. To pierwszy taki przypadek w historii rozgrywek.

Mecze w Boxing Day, czyli drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, są jedną z tradycji angielskiej Premier League. Kolejka ta zawsze cieszy się szczególnym zainteresowaniem i od zawsze transmitowana była przez jednego z głównych nadawców ligi. W nadchodzącym sezonie tradycja ulegnie jednak znaczącej zmianie.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Po raz pierwszy w historii żaden z meczów rozgrywanych w Boxing Day nie zostanie pokazany na antenach głównych nadawców. W kolejnym sezonie będą to Sky Sports oraz BT Sports. Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć spotkania z 26 grudnia będą musieli wykupić dostęp do platformy streamingowej Amazon Prime, która zapewniła sobie prawo do pokazywania 20 meczów w sezonie, w tym wszystkich w drugi dzień Świąt. Kosztowało ją to 90 mln funtów. Dostęp do Amazon Prime kosztuje 79 funtów rocznie lub osiem funtów miesięcznie. Dziś na platformie można obejrzeć m.in. mecze tenisowego US Open czy ligi NFL.

120 z 380 meczów w sezonie Premier League na żywo pokaże stacja Sky Sports. Kolejne 52 spotkania transmitować będzie BT Sports. Terminarz najważniejszej ligi w Anglii na kolejny sezon zostanie zaprezentowany w czwartek. Rozgrywki ruszą 10 sierpnia, a zakończą się 17 maja.