Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Diego Maradona oszalał? Chce zostać trenerem angielskiego giganta

Choć Diego Maradona był bez wątpienia wybitnym zawodnikiem, to podczas kariery trenerskiej nie osiągnął oszałamiających wyników. Argentyńczyk wciąż jest jednak przekonany o swoich atutach, czemu dał wyraz w wywiadzie dla magazynu "Four Four Two". Maradona stwierdził bowiem, że mógłby poprowadzić... Manchester United.
Zobacz wideo

Diego Maradona trenuje obecnie meksykański klub Dorados de Sinaloa. W latach 2008-2010 legendarny piłkarz prowadził reprezentację Argentyny, z którą nie odniósł wielkiego sukcesu na mistrzostwach świata w RPA. Nie zachwiało to jednak samooceną Maradony, który wciąż jest przekonany o swoich umiejętnościach szkoleniowych. Dobitnie świadczy o tym wywiad, którego 58-latek udzielił magazynowi „Four Four Two”.

Diego Maradona: Jeśli Manchester United potrzebuje trenera, jestem odpowiednim kandydatem

W pewnym momencie rozmowy Maradona stwierdził, że mógłby poprowadzić... Manchester United: „Jeśli potrzebują trenera, jestem odpowiednim kandydatem. Wiem, że klub sprzedaje dużo koszulek, ale musi też zdobywać trofea. Mogę to dla nich zrobić" – stwierdził mistrz świata z 1986 roku. 

 

„Za czasów Aleksa Fergusona to była moja ulubiona drużyna w Anglii. Wiem, że nie powinno się tak łatwo zmieniać zdania, ale teraz musiałbym postawić na Manchester City. Głównie ze względu na Kuna Aguero. W United zawsze podobał mi się Ander Herrera. Paul Pogba? Powinien ciężej pracować dla drużyny” – ocenił Maradona.