Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp nie przedłuży kontraktu z Liverpoolem? Może objąć zupełnie nową posadę

Juergen Klopp może nie przedłużyć wygasającego w 2022 roku kontraktu z Liverpoolem - informują zgodnie ESPN i SportBild. Niemcy dodają, że Klopp mógłby podjąć się prowadzenie reprezentacji Niemiec podczas Euro 2024, które odbędzie się u naszych zachodnich sąsiadów.

Dla Juergena Kloppa byłoby to zupełnie nowe wyzwanie. 51-letni trener nigdy wcześniej nie prowadził żadnej reprezentacji, nawet juniorskiej. Liverpool chce oczywiście przedłużyć współpracę z Niemcem, ale Klopp mógłby podjąć się prowadzenie reprezentacji Niemiec podczas Euro 2024, które odbędzie się u naszych zachodnich sąsiadów - informuje "SportBild".

Zobacz wideo

Informacje Niemców zgadzają się z tym, co podało ESPN. Amerykańska stacja telewizyjna podała, że Klopp zastanawia się nad długim urlopem, który chciałby wziąć po wypełnieniu umowy z "The Reds". Obecny kontrakt Juergena Kloppa z Liverpoolem wygasa w czerwcu 2022 roku. Niemiec chce go wypełnić, a później być może postanowi poprowadzić reprezentację Niemiec w wielkim turnieju na niemieckich stadionach.

"Juergen Klopp byłby spełnieniem marzeń"

O przyszłości Kloppa wciąż spekuluje się w Monachium. Franz Beckenbauer przyznał nawet, że szkoleniowiec Liverpoolu byłby wymarzony wyborem dla Bawarczyków. - To jeden z najlepszych szkoleniowców świata, który wprowadził nową jakość do futbolu i zmienił tę dyscyplinę - przyznał Beckenbauer. - O niczym bardziej nie marzę, niż zobaczeniu Juergena Kloppa w roli trenera Bayernu - wyznał.