Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Miliarder z Dubaju kupi klub z Premier League

Mike Ashley, właściciel Newcastle, porozumiał się z szejkiem Al Nehayanem w sprawie sprzedaży angielskiego klubu - informuje angielska gazeta "The Sun".

Ashley sprzeda klub za 350 milionów funtów. Khaled bin Zayed Al Nehayan to członek rodziny królewskiej z Arabii Saudyjskiej i kuzyn Mansoura bin Zayeda Al Nahyana, właściciela Manchester City. 

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Al Nehayan już w zeszłym roku był zainteresowany kupnem klubu z Anglii, ale ostatecznie nie udało mu się przejąć Liverpoolu, choć podobno oferował dwa miliardy funtów. Tym razem wszystko ma pójść zgodnie z planem, bo - jak informuje "The Sun" - Mike Ashley podpisał już dokument sprzedaży Newcastle.

Ashley kupił klub w 2007 roku, gdy ten spadł do Championship. Brytyjski biznesmen zapłacił wówczas za niego 125 milionów funtów.

W sezonie 2018/19 zespół prowadzony przez Rafaela Beniteza zakończył rozgrywki Premier League na 13 miejscu. W 38 meczach zdobył 45 punktów. Największe gwiazdy zespołu to: Miguel Almiron, Jonjo Shelvey, Jose Salomon Rondon i Matt Ritchie. Kibice Newcastle mogą mieć teraz nadzieję, że latem klub wzmocni się wieloma ciekawymi zawodnikami.