Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League. Powrót po trzech latach

W poniedziałek Aston Villa pokonała Derby County 2:1 i po trzech latach przerwy awansowała do Premier League.

Rozgrywki Championship wygrało Norwich, które wyprzedziło Sheffield United. Pozostałe cztery drużyny w tabeli, kolejno: Leeds United, West Brom, Aston Villa i Derby County przystąpiły do baraży, w których zwycięstwo zapewniało grę w Premier League.

Wideo pochodzi z serwisu VOD

W półfinałach Derby County wyeliminowało Leeds United, a Aston Villa poradziła sobie z West Bromem. W decydującym spotkaniu Aston Villa pokonała Derby.

Pod koniec pierwszej połowy Elmohamady wrzucił w pole karne, a El-Ghazi popisał się precyzyjnym strzałem głową. Na 2:0 podwyższył McGinn, który wykorzystał niepewne wyjście bramkarza, który minął się z piłką. Drużyna Franka Lamparda odpowiedziała jedynie trafieniem Waghorna w 81. minucie.

Aston Villa jest siedmiokrotnym mistrzem Anglii (ostatni raz w 1981 roku) i również siedem razy zdobywała Puchar Anglii. W 1982 wygrała Puchar Europy. Klub z Birmingham ostatni raz grał w Premier League w sezonie 2015/16, kiedy zajął ostatnie miejsce w lidze.