Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

David de Gea stawia zaporowe warunku. Transfer coraz bliżej?

Transfer Davida de Gei w letnim oknie transferowym wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Hiszpański bramkarz stawia zaporowe warunki w negocjacjach dotyczących przedłużenia kontraktu z angielskim klubem.

David de Gea latem prawdopodobnie opuści Manchester United. Hiszpański bramkarz odrzucił ostateczną ofertę przedłużenia kontraktu z angielskim klubem. Jego obecna umowa kończy się w czerwcu 2020 roku, co oznacza, że najbliższe okno będzie ostatnim, w którym szefowie "Czerwonych Diabłów" będą mogli na nim dobrze zarobić.

Zobacz wideo

Negocjacje klubu z zawodnikiem zakończyły się niepowodzeniem ze względu na ogromne oczekiwania finansowe piłkarza. Zdaniem angielskich mediów reprezentant Hiszpanii oczekiwał tygodniówki wynoszącej ponad 500 tys. funtów.Zaporowe warunki gracza sprawiły, że Manchester zakończył rozmowy na temat przedłużenia kontraktu. Wszystko wskazuje więc na to, że 28-latek latem zmieni pracodawcę. Jeszcze niedawno mówiło się o tym, że jego pozyskaniem interesuje się Real Madryt. Teraz faworytem do przeprowadzenia transferu ma być PSG, które jest w stanie zapłacić za niego 60 mln euro.

De Gea w ubiegłym sezonie rozegrał 47 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W dziesięciu z nich zachował czyste konto. Hiszpan jest zawodnikiem angielskiego klubu od lipca 2011 roku.

Manchester United kupi bramkarza Barcelony?

O możliwym odejściu de Gei świadczyć może także fakt, że Manchester jakiś czas temu przejawił zainteresowanie Jasperem Cillessenem. 30-letni Holender ma już dość siedzenia na ławce rezerwowych w Barcelonie i chce zmienić klub.