Pep Guardiola wybrał następcę Vincenta Kompany'ego. Van Dijk nie będzie już najdroższym obrońcą?

Wraz z zakończeniem sezonu, Vincent Kompany pożegnał się z Manchesterem City. Według angielskich mediów Pep Guardiola znalazł już następcę Belga, jednak pozyskanie nowego defensora może okazać się niezwykle kosztowne.
Zobacz wideo

Po tym, jak Manchester City zgarnął kolejne trofeum w postaci Pucharu Anglii, Vincent Kompany oznajmił, że po 11 latach żegna się z Eitihad Stadium. Belgijski obrońca przeniesie się do Anderlechtu i będzie tam pełnił rolę grającego trenera. Pep Guardiola traci więc lidera formacji defensywnej, którego trzeba będzie zastąpić przed kolejnym sezonem. Według „Daily Mail” Katalończyk wyznaczył już klubowym władzom priorytet transferowy. Jest nim Harry Maguire – defensor Leicester City i reprezentacji Anglii.

Harry Maguire priorytetem transferowym Manchesteru City. Van Dijk nie będzie już najdroższym obrońcą?

Guardiola jest fanem umiejętności Maguire, o czym mówił po niedawnym meczu między Manchesterem i Leicester. 26-latek to nie tylko jeden z najlepszych defensorów Premier League, ale również regularny reprezentant Anglii. Z narodową kadrą Maguire zajął czwarte miejsce na mundialu w Rosji, a w ćwierćfinałowym spotkaniu ze Szwecją zdobył gola. 

 

Dziennikarza „Daily Mail” twierdzą, że Leicester nie zamierza zawodnika, chyba że na stole pojawiłyby się ogromne pieniądze. Warto wspomnieć, że we wrześniu Maguire podpisał z „Lisami” nowy kontrakt, obowiązujący do 2023 roku. Dlatego też Manchester musiałby zaproponować podobną lub nawet wyższą kwotę niż ta, którą Liverpool wyłożył za Virgila van Dijka. Przypomnijmy, że „The Reds” przelali na konto Southampton 75 milionów funtów (ok. 85 milionów euro), a Holender stał się najdroższym obrońcą w historii.

Maguire rozegrał w tym sezonie 31 ligowych spotkań, w których strzelił 3 bramki. Zawodnik przeszedł do Leicester z Hull City w 2017 roku. „Lisy” zapłaciły za Anglika około 14 milionów funtów. W narodowych barwach Maguire wystąpił 18 razy.  

Więcej o: