Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United ma na oku nowego bramkarza. David de Gea odchodzi?

Manchester United nie może porozumieć się z Davidem de Geą w sprawie przedłużenia umowy, dlatego planuje zakup nowego bramkarza - informuje Duncan Castles, dziennikarz piszący m.in. dla Sunday Times i Daily Record.

Kontrakt Davida de Gei wygasa w czerwcu 2020 roku. Hiszpan zarabia około 10 milionów funtów rocznie i zapowiada, że może przedłużyć umowę, ale tylko na lepszych warunkach finansowych. Jak twierdzi dziennikarz Duncan Castles, Manchester United nie zamierza spełnić jego oczekiwań. Ed Woodward, dyrektor wykonawczy United, negocjuje z Hiszpanem, ale rozmowy o nowym kontakcie utknęły w martwym punkcie.

Zobacz wideo

Latem 2011 roku Manchester kupił de Geę z Atletico Madryt za 25 milionów euro. Przez długi czas Hiszpan był jednym z najlepszych zawodników United, ale w ostatnich miesiącach popełnił dużo rażących błędów, jak np, w spotkaniu z Chelsea (1:1) i Barceloną (0:3). Ogółem w tym sezonie - licząc wszystkie rozgrywki - rozegrał 47 meczów, w których puścił 63 gole. Tylko dziesięć razy zanotował czyste konto.

Manchester United kupi bramkarza Barcelony?

Jeśli United nie dogada się z de Geą, to być może nowym numerem jeden w bramce Anglików zostanie Jasper Cillessen. 30-letni Holender ma już dość siedzenia na ławce rezerwowych. Ernesto Valverde, trener Barcelony, rzadko korzysta z jego usług. Cillessen rozegrał tylko 9 spotkań w tym sezonie, w tym aż sześć w Pucharze Króla. Bramkarz miałby kosztować około 25 milionów euro.