Mateusz Klich nie zagra w Premier League. Leeds odpadło po niesamowitym meczu

Leeds United nie zagra w przyszłym sezonie w Premier League. Zespół Mateusza Klicha i Mateusza Bogusza przegrał u siebie z Derby County 2:4. W pierwszy meczu Leeds wygrało 1:0 i odpadło w półfinale baraży Championship.

Cztery dni temu Leeds zwyciężyło 1:0 z Derby County na wyjeździe. Bramkę dla gości zdobył wówczas Kemar Roofe. W rewanżu Leeds zagrało bardzo słabo i przegrało u siebie aż 2:4. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy trafili w 24. minucie. Gola strzelił wtedy Stuart Dallas. Goście wyrównali w 45. minucie po uderzeniu Jacka Marriotta. Minutę później Mason Mount dał Derby prowadzenie 2:1.

Klich grał przez 87 minut, Bogusz siedział na ławce Leeds

W 58. minucie Harry Wilson podwyższył na 3:1 z rzutu karnego. Choć cztery minuty później Dallas trafił na 2:3, to Marriott w 85. trafił drugi raz i zapewnił gościom zwycięstwo. Obie drużyny kończyły ten mecz w "10". U gospodarzy w 78. minucie wyleciał Gaetano Berardi, a w 90 minucie czerwoną kartkę u Derby zobaczył Scott Malone. Mateusz Klich grał do 87. minuty w barwach Leeds, a Mateusz Bogusz przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.