Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyliczono, ile "kosztowały" punkty zdobyte w Premier League. Manchester United zajął ostatnie miejsce

Niemal 100 tys. funtów - tyle "kosztował" każdy punkt wywalczony przez Manchester United w tym sezonie Premier League. "Czerwone Diabły" zajęły pod tym względem ostatnie miejsce w rankingu stworzonym przez brytyjskiego dziennikarza Nicka Harrisa, który "cenę" każdego punktu wyliczył na podstawie średniej zarobków piłkarzy pierwszego zespołu każdego klubu.

Nick Harris swój ranking zbudował w oparciu o średnie zarobków piłkarzy każdego zespołu Premier League. W Manchesterze United ta średnia wyniosła najwięcej, bo aż 6 534 654 funty. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera w całym sezonie zdobyli 66 punktów, zajmując ostatecznie szóste miejsce w tabeli. To natomiast oznacza, że każdy zdobyty punkt "kosztował" właścicieli Manchesteru 99 010 funtów, najwięcej spośród wszystkich drużyn.

Zobacz wideo

Manchester City, który w ostatniej kolejce sezonu zapewnił sobie zdobycie mistrzostwa Anglii, w zestawieniu zajął 13. miejsce. Średnia zarobków piłkarzy "The Citizens" wyniosła bowiem 5 993 000 funtów. Przy 98 zdobytych punktach, "koszt" jednego wyniósł więc 61 153 funty.

W zestawieniu najlepiej wypadł zespół Cardiff, bo on na zarobki średnio przeznaczał 957 471 funtów, co przy 34 zdobytych punktach dało mu średnią 28 161 funtów za punkt. Triumf w rankingu Nicka Harrisa to jednak jedyny sukces Cardiff w tym sezonie, bo na boisku tak dobrze walijskiej drużynie już nie poszło. Zajęła ona 18. miejsce i spadła do Championship.

Więcej o: