Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Fabiańskiego. Pod tym względem był najlepszy w całej Premier League

Po tym, jak Łukasz Fabiański został wybrany najlepszym zawodnikiem West Hamu w minionym sezonie Premier League, polski bramkarz może cieszyć się z kolejnego wyróżnienia. W minionych 38 kolejkach angielskiej ekstraklasy golkiper "Młotów" zaliczył najwięcej udanych interwencji.

Za nami niezwykle zacięty sezon Premier League – dopiero w ostatniej kolejce tytuł przypieczętował Manchester City. Koniec ligowych rozgrywek to jednocześnie czas podsumowań i nagradzania najlepszych zawodników. Łukasz Fabiański zdążył już otrzymać kilka wyróżnień za swoją postawę w minionych rozgrywkach – niedawno kibice West Hamu uznali go najlepszym zawodnikiem „Młotów” w sezonie 2018/2019, czy miano najbardziej wartościowego transferu.

Zobacz wideo

Kolejne wyróżnienie dla Łukasza Fabiańskiego. Polak z największą liczbą udanych interwencji w Premier League

Po ostatniej kolejce Premier League stało się jasne, że Fabiański będzie mógł pochwalić się kolejnym wyróżnieniem. Polski zawodnik znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu bramkarzy z największą liczbą udanych interwencji w angielskiej ekstraklasie. „Fabian” zaliczył 148 udanych „obron”, czyli o siedem więcej niż drugi Neil Etheridge z Cardiff City. Na trzecim miejscu zestawienia znajdziemy golkipera Watfordu – Bena Fostera (127 udanych interwencji).

Ederson, strzegący bramki mistrza Anglii – Manchesteru City – popisywał się skutecznymi obronami 58 razy i zajął 21. miejsce. Artur Boruc (Bournemouth) uplasował się o dwie pozycje niżej (41 obron). 

West Ham zakończył rozgrywki 2018/2019 na dziesiątym miejscu (52 punkty). Łukasz Fabiański, który dołączył do „Młotów” w lipcu 2018 roku, rozegrał wszystkie 38 spotkań i siedmiokrotnie zachowywał czyste konto. Zdobywca „Złotych Rękawic” – Alisson z Liverpoolu – zaliczył 21 spotkań bez straty gola.