David Beckham ukarany przez brytyjski sąd. Legenda United i Realu pożegnała się z prawem jazdy

David Beckham musi pożegnać się z prawem jazdy na sześć miesięcy. Londyński sąd ukarał byłego piłkarza Manchesteru United i Realu Madryt za korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Brytyjski sąd ukarał Davida Beckhama sześciomiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów. Były piłkarz Manchesteru United i Realu Madryt musi ponieść konsekwencje tego, że rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy. „Becks” dopuścił się złamania przepisów w listopadzie ubiegłego roku. 

 

David Beckham ukarany przez brytyjski sąd. Legenda United i Realu pożegnała się z prawem jazdy

Beckham będzie musiał też zapłacić 750 funtów grzywny oraz pokryć koszty postępowania sądowego w wysokości 100 funtów. To nie pierwsze drogowe wykroczenie 115-krotnego reprezentanta Anglii. W 2018 roku brytyjskie media donosiły, że emerytowany piłkarz, podróżując po Londynie, znacznie przekroczył prędkość. Wtedy jednak uniknął kary. 

Zobacz wideo

Co ciekawe, drogową wpadkę Beckhama wykorzystało polskie Ministerstwo Cyfryzacji, przypominając że w naszym kraju za korzystanie z telefonu komórkowego za kółkiem grozi 5 punktów karnych. Wpis, którego bohaterem jest piłkarz, zamieszczono na Twitterze. 

Więcej o: