Matthijs de Ligt odmówił angielskiemu gigantowi! Kapitanowi Ajaksu zaoferowano 300 tysięcy euro tygodniówki

Jak informuje "Daily Star" kapitan Ajaksu Amsterdam - Matthijs de Ligt - odrzucił ofertę transferu do Manchesteru United. Angielski gigant chciał zaproponować holenderskiemu obrońcy niemal 300 tysięcy euro tygodniówki.
Zobacz wideo

W środę wieczorem Ajax Amsterdam podejmie Tottenham Hotspur w drugiej odsłonie półfinału Ligi Mistrzów. Kapitanem holenderskiej drużyny, która robi prawdziwą furorę w europejskich rozgrywkach, jest 19-letni Matthijs de Ligt. Holenderskim obrońcą od kilku miesięcy interesują się największe europejskie kluby. Według informacji „Daily Star” pierwszy poważny krok na drodze do pozyskania 15-krotnego reprezentanta Holandii poczynił Manchester United. Oferta „Czerwonych Diabłów” została jednak odrzucona.

Angielskie media: Matthijs de Ligt odmówił Manchesterowi United. Kapitanowi Ajaksu zaoferowano 300 tysięcy euro tygodniówki 

Angielscy dziennikarze informują, że Manchester United zaproponował de Ligtowi pięcioletni kontrakt. Na jego mocy obrońca zarabiałby w angielskim klubie 250 tysięcy funtów tygodniowo (niemal 300 tysięcy euro), a więc zostałby najlepiej zarabiającym nastoletnim piłkarzem. W ciągu pięciu lat na konto de Ligta wpłynęłoby 60 milionów funtów (70 milionów euro). Zawodnik Ajaksu nie zdecydował się jednak na dołączenie do klubu z Old Trafford. 

 

„Daily Star” przytacza na swoich łamach wypowiedź osoby z najbliższego otoczenia 19-latka: „Wkrótce Matthijs stanie się najlepszym obrońcą na świecie. Będzie mógł przebierać w ofertach, jednak zdecydował o tym, że nie chce przenieść się do United. Zawodnik nie ma w tym żadnego interesu, a klub nie jest już tak atrakcyjny, jak w przeszłości. Matthijs zdaje sobie sprawę, że ma świetną pozycję wyjściową do negocjacji – to dlatego, że jego wartość na rynku tak gwałtownie wzrosła” – twierdzi źródło „Daily Star”.  

W miniony weekend, szósty w tabeli Premier League Manchester United przekreślił swoje szanse na udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Zainteresowanie de Ligtem w przeszłości wykazywały również FC Barcelona i Juventus. 

Więcej o: