Niesamowita końcówka Liverpoolu! Przedłużają szansę na mistrzostwo

Liverpool pokonał Newcastle United 3:2 w meczu 37. kolejki Premier League. Sroki dwa razy doprowadzały do remisu, a decydujący gol padł w 86. minucie spotkania. Strzelił go wprowadzony z ławki Origi. LFC zostało liderem Premier League, ale Manchester City ma jeszcze dwa mecze do rozegrania.

Na dwie kolejki przed końcem ligi Liverpool tracił jeden punkt do Manchesteru City. Przedłużenie szans na mistrzostwo dawało właściwie tylko zwycięstwo. O to nie było jednak łatwo.

Strzelanie już w 13. minucie rozpoczął van Dijk. Po kilku minutach Atsu doprowadził jednak do remisu. W 28. minucie było już jednak 2:1, bo kolejną bramkę w sezonie zdobył Salah. Newcastle odpowiedziało tuż po przewie, bo w 54. minucie bramkę zdobył Rondon. Liverpool do końca meczu wściekle atakował, a kluczowego gola w 86. minucie zdobył Origi.

Xherdan Shaqiri wrzucił piłkę z rzutu wolnego, a Divock Origi wykorzystał swoją siłę fizyczną do wygrania pozycji i wpakował piłkę do bramki.

Liverpool ma w tym momencie 94 punkty i 37 rozegranych meczów. Manchester City ma 92 punkty i jeden mecz rozegrany mniej.

Manchester zagra swoje spotkanie w poniedziałek. Gracze Pepa Guardioli podejmą na swoim stadionie Leicester City.