Wielka wymiana bramkarzy w Manchesterze United? Na Old Trafford może trafić gwiazda Atletico

David De Gea może zostać bramkarzem PSG - poinformował angielski "Daily Star." ESPN dodaje zaś, że jeśli Hiszpan opuści klub, to na Old Trafford może trafić Jan Oblak z Atletico Madryt.
Zobacz wideo

Przyszłość Davida De Gei jest przedmiotem spekulacji od długiego czasu. Obecny kontrakt Hiszpana z Manchesterem United wygasa latem przyszłego roku i obie strony na razie nie potrafiły dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy. De Gea zwleka z podpisaniem nowego kontraktu, gdyż jest niezadowolony z oferowanych mu warunków oraz czeka na to, czy Manchesterowi United uda się awansować do przyszłorocznej Ligi Mistrzow.

Sytuację hiszpańskiego bramkarza chce wykorzystać PSG, które poszukuje następcy dla Gianluigiego Buffona. Zdaniem "Daily Star" mistrzowie Francji są w stanie podwoić zarobki De Gei i zaoferować mu tygodniówkę w wysokości 450 tys. funtów. Kwota transferu miałaby wynieść około 50 mln euro.

Jak dodaje ESPN, na Old Trafford rozpoczęły się już poszukiwania następcy De Gei. Zdaniem portalu ma nim zostać Jan Oblak z Atletico Madryt. Chociaż Słoweniec podpisał niedawno nowy kontrakt z obecnym klubem, to zawarto w nim klauzulę odstępnego w wysokości 104 mln euro. Ta kwota ma nie odstraszać Manchesteru United, który latem szykuje kadrową rewolucję.

De Gea w Manchesterze United gra od 2011 roku, kiedy trafił na Old Trafford z Atletico Madryt. Hiszpan z angielskim klubem zdobył m.in. mistrzostwo kraju w sezonie 2012/13 oraz Ligę Europy przed dwoma laty.

Więcej o: