Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

W Hull City dojdzie do rewolucji. Co z przyszłością Kamila Grosickiego?

- Ja chcę przede wszystkim występować w Anglii, to mój priorytet. A marzeniem jest ponowna gra w Premier League - powiedział Kamil Grosicki w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP". Wciąż nie wiadomo, czy 30-letni skrzydłowy w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Hull City.
Zobacz wideo

Kamil Grosicki w tym sezonie rozegrał 38 spotkań w barwach Hull. Za Polakiem, który dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, bardzo udany sezon. A właściwie jego druga część, bo w niej prezentował się najlepiej. Mimo słabego startu drużyna Polaka zdołała utrzymać się w Championship, ale nawet nie zbliżyła się do walki o powrót do Premier League. Dlatego przed zbliżającym się letnim oknem transferowym ponownie powrócił temat przyszłości 30-latka.

Obecna umowa Grosickiego z Hull obowiązuje do czerwca 2020 roku. Nie od dziś wiadomo jednak, że marzeniem reprezentanta Polski jest gra na najwyższym szczeblu w Anglii. Dlatego nie wiadomo, czy w przyszłym sezonie będzie on nadal zawodnikiem "Tygrysów". Szczególnie, że sam mówi o nadchodzącej rewolucji w angielskim klubie. - Wszystko wskazuje na to, że latem do niej dojdzie. Odejdzie wielu graczy, nie wiem też, czy zostanie Nigel Adkins [trener - red.] - przyznał Grosicki w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP".

I dodał, mówiąc o swojej przyszłości: Ja chcę przede wszystkim występować w Anglii, to mój priorytet. A marzeniem jest ponowna gra w Premier League. Nie rozmawiałem jeszcze na temat mojej przyszłości z władzam klubu, wiem na pewno, że niezależnie od tego gdzie będę grał, chciałbym zabezpieczyć się dłuższą umową.

Grosicki jest piłkarzem Hull od stycznia 2017 roku. Do Anglii przeniósł się z Rennes, które otrzymało za niego 9 mln euro. W Polsce piłkarz reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin.