Fatalny dzień polskich piłkarzy w Anglii. Drużyna Klicha oddala się od Premier League

Piątek był fatalnym dniem dla Polaków grających w angielskiej Championship. Wszystkie ich drużyny przegrały swoje mecze. Dodatkowo zespoły Pawła Olkowskiego i Bartosza Białkowskiego spadły do niższej klasy rozgrywkowej.
Zobacz wideo

W Championship już dawno nie było tak złego dnia dla naszych piłkarzy. Wszyscy polscy zawodnicy przegrali w piątek w meczach 43. kolejki drugiej ligi angielskiej. Dla Ipswich Town, w którym występuje Bartosz Białkowski porażka z Preston North End 0:4 oznacza koniec marzeń o pozostaniu w Championship. Bolton Wanderers Pawła Olkowskiego po przegranej u siebie 0:2 z Astoną Villą także nie ma już szans na utrzymanie. Białkowski zagrał w piątek 90 minut, a Olkowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Fatalny mecz Leeds United

Bez punktów zakończyło swoje spotkanie także Leeds United Mateusza Klicha. Reprezentant Polski grał od 70. minuty i nie był w stanie odmienić losów meczu. Leeds przegrało z Wigan Athletic 1:2, mimo że prowadziło 1:0 i od 14. minuty grało z przewagą jednego zawodnika. Zespół Marcelo Bielscy po tej kolejce spadł na 3. miejsce w tabeli, które nie gwarantuje awansu do Premier League, a jedynie udział w barażach. 

Przegrało także Hull City Kamila Grosickiego. Nasz skrzydłowy rozegrał w meczu z West Bromwich Albion 90 minut, a Hull uległo 2:3. Zespół Grosickiego ma już 7 punktów straty do szóstego miejsca, dającego prawo gry w barażach o Premier League.

Piątku nie będzie dobrze wspominał także Paweł Wszołek. Co prawda rozegrał 74 minuty w starciu Blackburn Rovers, ale jego Queens Park Rangers przegrało 1:2.

Więcej o: