Kamil Grosicki znowu kluczowy dla Hull City. Jego drużyna nie przestaje marzyć [WIDEO]

Kamil Grosicki zaliczył już 12. asystę w tym sezonie - tym razem jego podanie okazało się kluczowe przy zwycięskiej bramce dla Hull City, które pokonało Wigan 2:1. "Tygrysy" nadal walczą o baraże o awans do Premier League.
Zobacz wideo

Kamil Grosicki znajduje się w kapitalnej formie. W weekend Grosicki strzelił dwa gole dla Hull City w starciu z Reading (3:1), a angielskie media zachwycają się jego ostatnimi występami i twierdzą, że jest jednym z najlepszych piłkarzy Championship (drugi poziom rozgrywkowy). Tym razem Grosicki zaliczył asystę z rzutu rożnego przy golu Jordy'ego de Wijsa z 89. minuty starcia z Wigan (2:1). Była to już jego 12. asysta w tym sezonie, Polak ma również 12 goli na koncie.

Tak Kamil Grosicki zaliczył asystę:

Hull City nadal marzy o zajęciu przynajmniej szóstego miejsca, które da awans do baraży o Premier League. "Tygrysy" zajmuje 9. miejsce z 60 punktami. Na pięć kolejek przed końcem tracą do szóstego Bristolu City sześć punktów (Bristol ma jeszcze jeden zaległy mecz, piąta Aston Villa ma 66 pkt). Prowadzi Norwich (85 pkt), przed Leeds United Mateusza Klicha (79 pkt) i Sheffield United (78 pkt). Bezpośredni awans wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Więcej o: