Piłkarz Chelsea w areszcie. Spowodował wypadek pod wpływem alkoholu

Piłkarz Chelsea Danny Drinkwater przebywa w policyjnym areszcie - donoszą brytyjskie media. Zawodnik spowodował wypadek samochodowy, będąc pod wpływem alkoholu.
Zobacz wideo

Około trzydzieści minut po północy prowadzony przez Drinkwatera Range Rover uderzył w innym samochód. Według relacji angielskiej prasy piłkarz, który podróżował w towarzystwie kobiety, wracał wtedy właśnie z imprezy w Manchesterze.

Jak podała w oświadczeniu policja, w wypadku nikt poważnie nie ucierpiał. Zarówno piłkarz, jego towarzyszka, jak i kobieta, która prowadziła drugi samochód, odnieśli tylko powierzchowne obrażenia. Drinkwater został jednak aresztowany pod zarzutem prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

Piłkarzowi pobyt w areszcie nie pokrzyżuje planów związanych z występami w Chelsea. Przez cały sezon pomocnik rozegrał jedynie trzydzieści minut - w sierpniu w meczu o Tarczę Wspólnoty. Od tamtego czasu ani razu nie wybiegł na boisko, tylko raz znajdując się w kadrze meczowej Chelsea. Trener Maurizio Sarri nie liczy na usługi Anglika i poinformował go, że latem może szukać sobie nowego klubu.

Drinkwater do Chelsea trafił w 2017 roku z Leicester City, z którym zdobył mistrzostwo kraju. W reprezentacji Anglii rozegrał trzy spotkania.

Więcej o: