Kamil Grosicki zachwalany w Anglii. "Odejdzie z Hull w znakomitej formie"

- Druhna, która stała się panną młodą - zachwala Kamila Grosickiego "Hull Daily Mail". Polak jest najlepszym asystentem w czołowych ligach angielskich, ale wreszcie do asyst dołożył bramki. Samych asyst ma nawet więcej niż Eden Hazard, główny cel transferowy Realu Madryt.
Zobacz wideo

Kamil Grosicki strzelił dwa gole dla Hull City, które wygrało z Ipswich Town 2:0; był to pierwszy wyjazdowy triumf "Tygrysów" od siedmiu kolejek, dzięki czemu wciąż mają nadzieje o awans do baraży o grę w Premier League.

Grosicki prawdopodobnie odejdzie latem

- Latem prawie odszedł z klubu. Zimą znów nie udało mu się zmienić otoczenia i istniało podejrzenie, że Kamil Grosicki nie będzie już odpowiednio zmotywowany. Tak się jednak nie stało. Polski skrzydłowy jest znakomity w tym roku. Brakowało tylko goli, ale strzelił dwa na Portman Road - czytamy na stronie Hull Daily Mail. Autor chwali Grosickiego za zachowanie zimnej krwi w obu sytuacjach, zwłaszcza że raz uderzał lewą, a raz prawą nogą; przy pierwszym golu "decydująca była siła, druga bramka to piękne wykończenie". 

Po pokonaniu Bartosza Białkowskiego Grosicki cieszył się wskazując właśnie na lewą nogę. - Dokuczaliśmy mu, że nie używa swojej lewej nogi - powiedział po meczu Nigel Adkins. Trener Hull City nie pozwolił Polakowi poszukać trzeciego gola; zdjął go z boiska prawdopodobnie chcąc dać mu nieco odpoczynku po rozegraniu dwóch meczów w reprezentacji Polski.

Grosicki zasłużył na te dwa gole nie tylko za swoją grę z Ipswich, ale również za poprzednie mecze. Skrzydłowy prawdopodobnie odejdzie latem. Hull nie oczekuje za niego wielkiej kwoty, chce pozbyć się piłkarza ze względu na jego wysokie zarobki. Ale odejdzie w znakomitej formie, z lepszą reputacją

- pisze Hull Daily Mail. - To ostatnie lato, w którym Hull może zarobić na Polaku, którego kontrakt kończy się za 15 miesięcy. Jeśli Grosicki odejdzie, to będzie go brakowało, tak samo będzie w przypadku Bowena.

Kamil Grosicki: druhna, która stała się panną młodą

Dziennik poświęcił Grosickiemu również osobny tekst zatytułowany "druhna, która stała się panną młodą". - Kamil Grosicki to niedościgniony asystent w angielskim futbolu. Gole Jarroda Bowena sprawiły, że Hull nadal walczy o baraże, ale przez to łatwo było pominąć wkład drugiego skrzydłowego. "Turbo" ma już 12 asyst na koncie, z czego osiem w tym roku - czytamy. To najlepszy wynik w czterech czołowych ligach angielskich; w Premier League najlepszy Eden Hazard ma 11 asyst.

Hull walczy o baraże. Norwich, Leeds i Sheffield grają o bezpośredni awans

"Tygrysy" obecnie zajmują 12. miejsce w tabeli. Na siedem kolejek przed końcem sezonu tracą pięć punktów do szóstego miejsca, które gwarantuje grę w barażach o awans do Premier League. Prowadzi Norwich City (81 pkt), przed Leeds United Mateusza Klicha (76 pkt) i Sheffield United (74 pkt).

Więcej o: