Oficjalnie: Wiemy kiedy Tottenham zagra pierwszy mecz na nowym stadionie!

Premier League 2018/2019. Władze Tottenhamu Hotspur podały w oficjalnym komunikacie termin pierwszego meczu na nowym stadionie. "Koguty" wprowadzą się na nowy obiekt 3 kwietnia.
Zobacz wideo

Tottenham Hotspur w końcu otwiera nowy stadion. Na inaugurację zagra z Crystal Palace

To już pewne – Tottenham Hotspur już wkrótce opuści Wembley i przeniesie się na nowy stadion. Inaugurację nowego obiektu zaplanowano na 3 kwietnia, kiedy to „Koguty” zmierzą się w rozgrywkach Premier League z Crystal Palace. 

W oficjalnym komunikacie klub także potwierdził, że nowy stadion ugości też pierwsze spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów (9 kwietnia). Tottenham zagra wtedy z Manchesterem City.

Po przeprowadzce z White Hart Lane Tottenham rozgrywał mecze na Wembley

W tym, jak i poprzednim sezonie londyńska drużyna rozgrywała domowe mecze na Wembley. Otwarcie Tottenham Hotspur Stadium odkładano wielokrotnie – w początkowym scenariuszu piłkarze mieli po raz pierwszy wybiec na murawę we wrześniu 2018 roku. 

Poprzedni stadion Tottenhamu – White Hart Lane – służył klubowi przez 118 lat. Po raz ostatni „Koguty” zagrały na nim 14 maja 2017 r., przeciwko Manchesterowi United. Koszt budowy nowego obiektu, który może pomieścić 62 tysiące fanów, wyniósł około 800 milionów funtów. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA