Gwiazda Manchesteru City wciąż nie przedłużyła kontraktu. Wszystko przez... matkę piłkarza

Premier League 2018/2019. Kontrakt Leroya Sané w Manchesterze City obowiązuje do 2021 r. Choć klub chce, by zawodnik pozostał w kadrze, rozmowy o nowej umowie blokuje... matka zawodnika.

Leroy Sané to czołowy gracz Manchesteru City w tym sezonie. Jego drużyna awansowała do ćwierćfinału LM

Leroy Sané, tak jak cały Manchester City, rozgrywa świetny sezon. Niemiecki skrzydłowy strzelił w rozgrywkach 2018/2019 14 goli i dołożył 17 asyst. To między innymi dzięki niemu „Obywatele” prowadzą w tabeli Premier League i są już w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W 1/8 finału mistrzowie Anglii rozbili w dwumeczu były klub Sané – Schalke 04 – aż 10:2. 

Kontrakt Leroya Sané wygasa w 2021 roku. Rozmowy o nowej umowie ma blokować matka zawodnika

Obecny kontrakt Sané obowiązuje do 2021 roku. Działacze Manchesteru City podjęli już próby, by przekonać piłkarza do parafowania nowej umowy. Według informacji portalu „Goal.com” na przeszkodzie w negocjacjach miała stanąć matka piłkarza – Regina Weber. Jak sugerują angielscy dziennikarze rozmowy o nowej umowie trwają już od blisko roku – pierwsze próby władze Manchesteru podjęły latem 2018 roku. 

 

Być może powodem tego przeciągania liny jest fakt, że Guardiola, pomimo świetnych statystyk Sané, nie zawsze wystawia go w pierwszym składzie. W ostatnich tygodniach zdarzało się, że Niemiec nie znalazł się nawet w kadrze meczowej – zdarzyło się tak choćby na początku lutego, podczas spotkań  z Arsenalem i Chelsea. W pierwszym meczu Ligi Mistrzów z Schalke Niemiec wszedł na boisko jako rezerwowy.  

W rozmowach, poza matką zawodnika, miał też uczestniczyć jego ojciec – Souleyman. Rodzice Sané, tak jak syn, również odnosili sukcesy na polu sportowym. Regina Weber uprawiała gimnastykę artystyczną i zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w 1984 roku. Z kolei Souleyman był piłkarzem i rozegrał 55 spotkań w reprezentacji Senegalu.

Problem na linii City-Sané to kolejny przypadek, gdy rodzic piłkarza mocno wkracza w jego karierę. Od kilku miesięcy toczy się saga z udziałem Adriena Rabiota i jego matki Veronique, którzy mocno skonfliktowali się z kierownictwem Paris Saint-Germain.

 
Więcej o: