Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Fabiański w kapitalnej formie. Polak wybrany do '11' miesiąca!

Łukasz Fabiański został wybrany do najlepszej 'jedenastki' lutego przez statystyczny portal piłkarski WhoScored.com. Polak znalazł się w drużynie z takimi zawodnikami, jak van Dijk, Pogba i Aguero.
Zobacz wideo

Bramkarz reprezentacji Polski w ostatnim czasie imponuje formą. 33-latek w lutym rozegrał cztery spotkania w barwach West Hamu: z Liverpoolem (1:1), Crystal Palace (1:1), Fulham (3:1) i Manchesterem City (0:1). We wszystkich spotkaniach Fabiański miał sporo pracy. W przegranym meczu z City Polak został wybrany najlepszym piłkarzem spotkania.

Średnia ocen Fabiańskiego wg statystycznego portalu WhoScored.com wyniosła 7,34. Polak znalazł się w najlepszej drużynie miesiąca m.in z Virgilem van Dijkiem, czy Paulem Pogbą. Tak wygląda pełne zestawienie najlepszych graczy lutego:

W ostatnim mecz West Hamu z Newcastle (2 marca) Fabiański zachował czyste konto (piąte w sezonie). Drużyna Polaka po 29 kolejach zajmuje wysokie 9. miejsce w tabeli Premier League. Kolejny mecz "Młoty" zagrają z Cardiff na wyjeździe.

Guardiola gratuluje Arturowi Borucowi

Nie tylko Fabiański imponuje formą. W ostatnim meczu Bournemouth z Manchesterem City Artur Boruc został piłkarzem meczu. Po spotkaniu z gratulacjami do Polaka podążył Pep Guardiola.