Artur Boruc znów wielki! Osobiście pogratulował mu sam Pep Guardiola

Artur Boruc zagrał w Premier League kolejne świetne spotkanie. Polski bramkarz był piłkarzem meczu Bournemouth - Manchester City (0:1). Po ostatnim gwizdku z gratulacjami poszedł do niego Pep Guardiola.
Zobacz wideo

Artur Boruc przeżywa kolejną młodość. Były reprezentant naszego kraju od 19 stycznia nie oddaje miejsca w pierwszej jedenastce Bournemouth. Boruc dzięki pracy na treningach wygryzł ze składu Asmira Begovicia. Bronił od tego czasu w meczach z West Hamem (2:0), Chelsea (4:0), Cardiff City (0:2), Liverpoolem (0:3), Wolverhampton (1:1), Arsenalem (1:5), a w ostatni weekend z Manchesterem City.

W spotkaniu z mistrzami Anglii Polak wypadł świetnie. BBC wybrało go nawet najlepszym piłkarzem meczu. "Obywatele" mieli ogromną przewagę nad gospodarzami - oddali na bramkę Boruca aż 23 strzały, w tym 7 celnych. Mimo to Polak tylko raz skapitulował po strzale Riyada Mahreza. Algierczyk uderzył mocno z bliska przy krótkim słupku.

Po ostatnim gwizdku sędziego do Boruca podszedł Pep Guardiola. Trener City gratulował mu świetnego występu i aż wyściskał 39-letniego bramkarza. Ten ma ważną umowę z Bournemouth do czerwca tego roku. Niewykluczone, że angielski klub będzie chciał z nim przedłużyć kontrakt.

Więcej o: