Kamil Grosicki rozegrał kapitalny mecz! Wybrano go najlepszym piłkarzem

Kamil Grosicki rozegrał kapitalny mecz dla Hull City, które pokonało Millwall 2:1. Polak został wybrany piłkarzem meczu.

Kamil Grosicki miał ogromny udział przy golu Jarroda Bowena na 1:0 - dośrodkował piłkę w pole karne, a Markus Henriksen odegrał piłkę Jarrodowi Bowenowi, który skierował ją do bramki. Polak mógł sam strzelić gola - w 25. minucie minimalnie chybił po uderzeniu ze skraju pola karnego, a w 72. minucie trafił w słupek po mocnym strzale.

Kamil Grosicki wybrany piłkarzem meczu

Gazeta Hull Daily Mail wybrała Kamila Grosickiego najlepszym piłkarzem meczu. Reprezentant Polski dostał notę 8 (skala 1-10). - Regularnie sprawiał problemy Millwall, prześladował Leonarda, bocznego obrońcę rywali. Rozpoczął akcję na 1:0 i miał ogromne nieszczęście, że później jego uderzenie trafiło w słupek - napisano w uzasadnieniu. W tym sezonie Grosicki w 27 meczach strzelił pięć goli i zaliczył osiem asyst. Jego Hull City po 34 kolejkach zajmuje 11. miejsce w Championship (drugi poziom rozgrywkowy w Anglii). Ma 47 punktów i do szóstego miejsca dającego baraże o awans do Premier League traci sześć punktów.