Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chelsea z zakazem transferowym za nieprzepisowe sprowadzanie nieletnich piłkarzy!

Chelsea w dwóch najbliższych oknach transferowych nie będzie mogła dokonywać transferów! To kara nałożona przez FIFA za nieprzepisowe sprowadzanie piłkarzy poniżej 18. roku życia do klubowej akademii.
Zobacz wideo

"Chelsea otrzymała zakaz sprowadzania nowych zawodników na dwa najbliższe okna transferowe. To kara za łamanie przepisów dotyczących podpisywania kontraktów z zawodnikami poniżej 18. roku życia" - informuje bbc.com.

Kara to efekt śledztwa przeprowadzonego przez organy FIFA. Władze angielskiego klubu w ciągu trzech dni mogą złożyć odwołanie od decyzji międzynarodowej federacji piłkarskiej. Dodatkowo Chelsea będzie musiała zapłacić 600 tys. franków kary.

Coraz więcej problemów Chelsea

Zakaz transferowy to tylko jeden z kolejnych problemów Chelsea. Klub z Londynu w ostatnim czasie prezentuje bardzo słabą formę, a jego władze poważnie zastanawiają się nad zwolnieniem trenera. W przypadku utraty pracy przez Maurizio Sarriego, jego następcą może zostać Zinedine Zidane.

Zakaz obejmie tylko jedno okno?

FIFA ukarała Chelsea zakazem transferowym na dwa najbliższe okna transferowe, ale w rzeczywistości wszystko może wyglądać inaczej. Jak informuje prawnik sportowy Jake Cohen, angielski klub skorzysta z prawa do odwołania. Apelacja najpierw trafi do organów FIFA, a później, jeśli będzie to potrzebne, do Trybunału Arbitrażowego. Taki obrót spraw znacznie opóźni wejście zakazu w życie, co prawdopodobnie oznaczać będzie, że "The Blues" latem wciąż będą mogli pozyskiwać nowych zawodników, a kara obejmie jedynie zimowe okno w sezonie 2019/20.