Znamy bezpośrednią przyczynę śmierci Emiliano Sali

Samolot, którym leciał Emiliano Sala, rozbił się trzy tygodnie temu, ale dopiero w poprzednim tygodniu odnaleziono jego ciało. Przeprowadzono wstępną sekcję zwłok i ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci piłkarza były urazy głowy i tułowia.
Zobacz wideo

Ciała Emiliano Sali zidentyfikowano na podstawie badania odcisków palców. Przeprowadzona w angielskim mieście Dorset sekcja zwłok wykazała, że zawodnik zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia - donosi angielski "The Sun".

Jak doszło do śmierci Emiliano Sali?

Sala leciał z Nantes do Cardiff. Argentyński piłkarz miał zacząć nową przygodę w Premier League po tym, jak Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Nie zdążył. Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche. Telewizja Sky Sports poinformowała, że wrak samolotu został odnaleziony na dnie kanału przez jeden ze statków z floty ratunkowej. Rodzina piłkarza została poinformowana o odnalezieniu wraku.

"Z największym smutkiem przyjęliśmy oświadczenie policji o odnalezieniu ciała Emiliano Sali i pilota Davida Ibbotsona. Składamy rodzinie Emiliano najszczersze kondolencje. On i David na zawsze pozostaną w naszej pamięci - czytamy w oświadczeniu klubu Cardiff City.

Dochodzenie w sprawie śmierci Emiliano Sali odroczone

Brytyjska Komisja Badań Wypadków Lotniczych prowadzi własne postępowanie w sprawie katastrofy samolotu, którym z Nantes do Cardiff leciał Emiliano Sala. Dopiero po zakończeniu tego postępowania możliwe będzie wznowienie śledztwa w sprawie śmierci piłkarza. Śledczy z Komisji chcą dokładnie zbadać wypadek samolotu, na pokładzie którego był Sala. Ma to potrwać od sześciu do 12 miesięcy. Urzędnik prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci zawodnika odroczył je na razie do listopada. Jednocześnie w internecie trwa także zbiórka pieniędzy na kontynuowanie poszukiwań ciała pilota Davida Ibbotsona. Dotychczas zebrano prawie 160 tys. funtów.

Sekcja PiłkarskaSekcja Piłkarska Sport.pl

Więcej o: