Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwaj kibice Southampton zatrzymani. Zadrwili ze śmierci Emiliano Sali podczas meczu

Dwóch kibiców Southampton zostało zatrzymanych przez policję za zadrwienie ze śmierci Emiliano Sali. Sytuacja miała miejsce podczas meczu Southampton z Cardiff City.
Zobacz wideo

Emiliano Sala zginął w katastrofie awionetki. Leciał z francuskiego Nantes do Cardiff, gdzie podpisał kontrakt, został najdroższym piłkarzem w historii angielskiego klubu. Jego ciało znaleziono dopiero w czwartek, dlatego wszystkie mecze Premier League i wielu innych lig europejskich poprzedziła minuta ciszy.

W trakcie spotkania dwóch kibiców Southampton pokazywało fanom Cardiff City gesty samolotów, drwiąc w ten sposób z tragicznej śmierci Sali. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję, co potwierdziło Southampton w oficjalnym komunikacie. Klub potępił takie zachowanie i zapowiedział pełną współpracę z policją oraz zamiar ukarania obu mężczyzn.

Cardiff wygrało to bardzo ważne spotkanie 2:1 po golach Sola Bamby (69. minuta) i Kennetha Zohore (93. minuta). Bamba zadedykował swojego gola Sali. - To były trudne tygodnie. Wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie wszystko. To nie było łatwe, ale to był dobry występ. Przez głowę przechodziło mi wiele myśli. Znałem Emiliano. Wiedziałem, że oglądał nas. Ten gol i zwycięstwo jest dla niego - powiedział Bamba. Cardiff po zwycięstwie ma 25 punktów i zajmuje 16. miejsce - ma punkt przewagi nad 18. Southampton, które znajduje się w strefie spadkowej.