Nantes żąda zapłaty za Emiliano Salę. Francuski klub postawił ultimatum

Władze FC Nantes zażądały zapłaty 17 mln euro za Emiliano Salę. Piłkarza, który kilkanaście dni temu zaginął w drodze do do Cardiff. Nowy klub zaginionego piłkarza wciąż nie dokonał przelewu.
Zobacz wideo

Po tragicznym wypadku Emiliano Sali, Cardiff City wstrzymało płatność za zawodnika. Bezprawnie – twierdzą działacze Nantes, którzy nie odpowiadali za organizację lotu. Mimo to, Cardiff szuka zaniedbań popełnionych przy organizacji lotu, którym piłkarz miał wrócić z Francji na Wyspy. Władze klubu z Premier League zwróciły już uwagę, że samolot, którym leciał piłkarz był przestarzały (wyprodukowany w 1984 roku) i sterowany przez pilota, który nie posiadał odpowiedniej licencji. 

Nantes żąda pieniędzy

Władze Nantes nie zwracają jednak uwagi na skargi Cardiff i domagają się pieniędzy. Według informacji "BBC" szefowie francuskiego klubu postawili ultimatum  - jeśli Cardiff nie dokona pierwszego przelewu w ciągu 10 dni, sprawa trafi do sądu. Pierwszego, bo kluby w trakcie podpisywania i zatwierdzania transferu umówiły się, że cała kwota będzie spłacana w ratach przez trzy lata. Dodatkowo Nantes korzysta z pomocy dwóch adwokatów, którzy mają znaleźć sposób na to, by skłonić klub z Premier League do uregulowania należności.

Władze walijskiego zespołu na żądania zareagowały, ale przyznały, że na razie żadnych pieniędzy nie przeleją. Zrobią to dopiero wtedy, gdy odpowiednie służby ustalą wszystkie fakty związane z katastrofą i wyjaśnią jej okoliczności.

Ekspert zdradził możliwy powód katastrofy samolotu, którym leciał Emiliano Sala

pilot nie miał kwalifikacji do latania w warunkach, jakie miały miejsce tamtej nocy. Ja sam latałem tą trasą przynajmniej 400 razy - przyznał w rozmowie z portalem express.co.uk Juan Arturo del Azar, pilot i ekspert ds. katastrof lotniczych.

- Pilot mógł cierpieć na dezorientację przestrzenną - dodał Azar tłumacząc, że to zjawisko polegające na tym, że osoba prowadząca maszynę w pewnym momencie traci orientację i nie zdaje sobie sprawy, w jakim położeniu znajduje się samolot. - Twoje ciało wysyła ci wtedy błędne sygnały. Mówi, że samolot się wznosi, a tak naprawdę opada - opisał ekspert.

Więcej o: