Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przełom w sprawie transferu Edena Hazarda. Piłkarz podjął ostateczną decyzję

Eden Hazard podjął ostateczną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. - Wiem, co zamierzam zrobić - przyznał belgijski piłkarz cytowany przez portal internetowy telewizji "ESPN".
Zobacz wideo

Kontrakt Edena Hazarda z Chelsea wygasa latem 2020 roku, ale możliwe że już w czerwcu 2019 Belg zmieni klub. Real Madryt marzy o jego pozyskaniu, a on wielokrotnie dobrze wypowiadał się o Królewskich.

- Gra w Realu to moje marzenie od dziecka. Zobaczymy, co się stanie. Niedługo podejmę decyzję co do swojej przyszłości. Gdy masz marzenie, chcesz je spełnić. Powtarzałem to wielokrotnie. Jeśli odejdę, będę szczęśliwy. Jeśli zostanę, będę szczęśliwy. To nie tak, że jeżeli zostanę, to będę nieszczęśliwy - mówił Hazard po mundialu w Rosji, na którym Belgia zajęła trzecie miejsce.

Początkowo wydawało się, że 28-latek klub zmieni już w trakcie styczniowego okna transferowego, ale ostatecznie zdecydował się on pozostać w Chelsea. Latem może jednak zdecydować się na odejście. Teraz natomiast poinformował, że podjął już ostateczną decyzję. - Już zdecydowałem. Wiem, co zamierzam zrobić - przyznał cytowany przez portal internetowy telewizji "ESPN".

Reprezentant Belgii, który w tym sezonie rozegrał już 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 15 goli i zaliczył 10 asyst, przez portal "Transfermarkt" wyceniany jest na 150 mln euro. Władze Chelsea planują zrobić wszystko, by skłonić go do pozostania w Londynie. Pomóc ma w tym m.in. oferta podwyżki, po której pomocnik zarabiałby aż 300 tysięcy funtów tygodniowo.