Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alex-Oxlade Chamberlain wraca do kadry Liverpoolu po poważnej kontuzji

Alex-Oxlade Chamberlain, który w kwietniu zeszłego roku zerwał więzadła w kolanie, został zgłoszony do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Gracz Liverpoolu ma szansę na powrót na boisko po 10 miesiącach przerwy.
Zobacz wideo

Alex-Oxlade Chamberlain zerwania więzadeł w kolanie doznał 24 kwietnia podczas rewanżowego meczu półfinału Ligi Mistrzów przeciwko AS Romie (4:2). 25-letni pomocnik z boiska zszedł już w 18. minucie, a przez kontuzję stracił m.in. mistrzostwa świata w Rosji, na które z pewnością byłby powołany.

- Przygotowujemy się do tego sezonu wiedząc, że nie będzie go z nami w meczach o stawkę przez większą część rozgrywek. Jeśli wróci jeszcze w tym sezonie, to będzie to bonus - tak jeszcze latem mówił menedżer Liverpoolu, Juergen Klopp.

Okazuje się, że istnieje realna szansa na to, by Chamberlain wrócił na boisko w niedługim czasie. 25-letni pomocnik został zgłoszony przez Liverpool do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W 1/8 rozgrywek zespół Kloppa zmierzy się z Bayernem Monachium. Pierwsze spotkanie 19 lutego w Liverpoolu, rewanż 13 marca na Allianz Arenie.