Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Samolot, którym leciał Emiliano Sala, został odnaleziony na dnie kanału La Manche

Samolot, którym Emiliano Sala leciał z Nantes do Cardiff, został odnaleziony na dnie kanału La Manche - poinformował Sky Sports.

Emiliano Sala leciał z Nantes do Cardiff. Argentyński piłkarz miał zacząć nowa przygodę w Premier League po tym, jak Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Nie zdążył. Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche. Telewizja Sky Sports poinformowała w niedzielę, że wrak samolotu został odnaleziony na dnie kanału przez jeden ze statków z floty ratunkowej. Rodzina piłkarza została  poinformowana o odnalezieniu wraku.

Emiliano Sala był na pokładzie. Tak przebiegała akcja poszukiwawcza

Dyrektor generalny grupy poszukiwawczej Channel Islands Air Search, John Fitzgerald, zdradził pierwsze szczegóły akcji. "Dostaliśmy zawiadomienie od straży przybrzeżnej Guernsey około 20:30, chwilę po tym, jak samolot zniknął z radarów. Nasze jednostki pojawiły się nad Alderney [wyspa położna niedaleko miejsca, w którym stracono łączność z samolotem - red.] około 21:00 i zostały tam do północy. Później wróciły do Guernsey, by zmienić załogę i uzupełnić zapasy paliwa" - mówił Brytyjczyk po rozpoczęciu poszukiwań.

I dodał: "Mieliśmy widoczność wynoszącą ponad 30 km, więc mogliśmy zobaczyć dużo podczas pierwszego etapu poszukiwań. Trudniej miały jednak łodzie ratunkowe. W tym miejscu woda jest niespokojna, chociaż do 2-3 nad ranem nie było tak źle. Dopiero później pojawił się ulewny deszcz, który uniemożliwił kontynuowanie poszukiwań. Wznowiliśmy je o 8:00 we wtorek. Jestem pewien, że w końcu coś znajdziemy. Samolot leciał na wysokości kilkuset metrów, więc mógł przelecieć jeszcze kilka kilometrów od miejsca, w którym stracono łączność".

Więcej o:
Komentarze (37)
Samolot, którym leciał Emiliano Sala, został odnaleziony na dnie kanału La Manche
Zaloguj się
 • kryweg

  Oceniono 2 razy 2

  Czy wpis magneto27 sprzed 27 minut nie powinien zostać skasowany ? Czy ktoś u Was pracuje ????

 • stach_79

  Oceniono 1 raz 1

  No właśnie oprócz tego człowieka piłkarza zginał być może o niebo inteligentniejszy pilot... jego nie żałujecie? Dlaczego tylko Emiliano jest w newsach?

 • eurotram

  0

  Może już czas przestać rozłupywać tę trumnę dla radości gawiedzi? Emiliano nie żyje,po co to roztrząsać,komu to pomoże? Te kolejne newsy wydają mi się jeszcze bardziej niesmaczne od kolejnych pierdoł o Lewandowskich...

 • remislanc

  Oceniono 5 razy -1

  "Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche"
  Hey debilki! Żeby samolot się rozbił to musi w coś przyp*******ć. Prędzej miał awarię i rozbił się o powierzchnię kanału La Manche....

 • gogogogogo

  Oceniono 3 razy -1

  kto to ten emiliano? dla mnie jest zal pilota :(

 • bloodysunday99

  Oceniono 1 raz -1

  Kto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX