Reprezentant Polski w jedenastce miesiąca czołowych lig europejskich!

Jan Bednarek został doceniony za swoje występy w ostatnich tygodniach. Serwis whoscored.com opublikował najlepszą jedenastkę topowych lig europejskich, w której znalazło się miejsce dla polskiego obrońcy.
Zobacz wideo

Jan Bednarek po swoich znakomitych występach w barwach Southampton, w których otrzymywał najwyższe oceny, został doceniony przez serwis whoscored.com. W opublikowanej jedenastce stycznia pięciu czołowych lig europejskich Polak znalazł miejsce na środku obrony wraz z Alexandrem Hackiem z Mainz. Oprócz nich w zestawieniu można znaleźć m.in. Leo Messiego, Kyliana Mbappe czy Gianluigi Donnarummę. Wobec tak znakomitych występów, oczywistym wydaje się fakt, że Bednarek znalazł również miejsce w jedenastce miesiąca Premier League

Bednarek od momentu, gdy w zespole pojawił się Ralph Hasenhuettl, szybko stał się podstawowym obrońcą Southampton. Gra pewnie, unika większych wypadek, co owocuje pewną pozycją w składzie. - Bednarek był jednym z piłkarzy, który od początku walczył o miejsce w pierwszym składzie. Od pierwszego dnia mojej pracy pokazuje, że jest wartościowym obrońcą, który zawsze chce zachować czyste konto i robi absolutnie wszystko, by powstrzymać przeciwnika - chwalił Polaka szkoleniowiec "Świętych". - Jest agresywny w pojedynkach 1 na 1 w obronie, potrafi zachować spokój mając piłkę, ma świetny przegląd pola. Jest do tego głośny, przekazuje dobre uwagi taktyczne partnerom. To bardzo ważne dla środkowego obrońcy. Sądzę, że zrobił bardzo duży krok naprzód, a to ma ogromne znaczenie dla rozwoju drużyny - podkreślił Hasenhuettl.

Jedenastka miesiąca Premier League: Foster (Watford) - Pereira (Leicester), Bednarek (Southampton), Cook (Bournemouth), Rose (Tottenham) - Sterling (Manchester City), Pogba (Manchester United), Moutinho (Wolverhampton), Sane (Manchester City) - Son (Tottenham), King (Bournemouth)

Linetty w jedenastce Serie A

Jednak nie tylko Bednarek jest wysoko oceniany za swoje występy. Karol Linetty grający na co dzień w Sampdorii także zbiera dobre noty w serwisie outscored.com, co sprawiło, że także i on znalazł się w najlepszej drużynie miesiąca swojej ligi

Jedenastka miesiąca Serie A: Donnarumma (Milan) - Malcuit (Napoli), Izzo (Torino), Djimsiti (Atalanta), Criscito (Genoa) - Zaniolo (Roma), Gomez (Atalanta), Linetty (Sampdoria), Muriel (Fiorentina) - Dybala (Juventus), Zapata (Atalanta)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.