Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znaleziono szczątki samolotu którym leciał Emiliano Sala?

Holenderska policja podejrzewa, że szczątki wyrzucone na brzeg morza, które bada, mogą pochodzić z samolotu, którym leciał Emiliano Sala. Maszyna z argentyńskim piłkarzem na pokładzie zaginęła tydzień temu nad Kanałem La Manche.
Zobacz wideo

Policja z Holandii poinformowała, że bada szczątki wyrzucone na brzeg w porcie w Rotterdamie. Podejrzewa się, że mogą one należeć do samolotu Piper PA-46 Malibu, na którym był Emiliano Sala. Maszyna z piłkarzem i pilotem leciała w poprzedni piątek z Nantes do Cardiff, gdzie Argentyńczyk miał po transferze do beniaminka Premier League kontynuować karierę.

Domniemany kawałek kadłuba samolotu został znaleziony przez holenderskiego dziennikarza, który umieścił jego zdjęcie na Twitterze. - Znalazłem dziwny kawałek poliestru z warstwą aluminium, czy on pochodzi z samolotu? - pytał Holender w mediach społecznościowych.

W środę wieczorem straż pożarna przeszukiwała przy wykorzystaniu drona linię brzegową w okolicach Rotterdamu w nadziei na znalezienie innych fragmentów maszyny. Rzecznik miejscowej policji wypowiada się bardzo ostrożnie. - Nie mamy wciąż pewności, ale być może są to szczątki poszukiwanego samolotu.

W środę portal Air Accidents Investigation Branch (AAIB) poinformował z kolei, że "odnaleziono dwie poduszki, pochodzące najprawdopodobniej z zaginionego samolotu, którym leciał Emiliano Sala wraz ze swoim pilotem".

Więcej o: