Premier League. Pep Guardiola wściekły na piłkarzy. Długa tyrada

Pep Guardiola nie krył wzburzenia z powodu porażki swoich podopiecznych w środowym meczu z Newcastle. Jak twierdzi "Daily Mail" trener Manchesteru City trzymał swoich zawodników przez 30 minut w szatni, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Guardiola, który unika publicznej krytyki swoich zawodników, nie ukrywał irytacji ich postawą w meczu z Newcastle, przegranym 1-2. Nie mógł zrozumieć faktu, że pozwolili przeciwnikom się rozkręcić po strzeleniu bramki przez Sergio Aguero już w 24. sekundzie spotkania. Z tego samego powodu był sfrustrowany także po wygranych meczach z Huddersfield oraz Wolves na początku stycznia. City "przestaje grać" po strzeleniu bramki na 1-0, co kosztowało ich już zwycięstwa z Crystal Palace oraz Leicester.

Po meczu Guardiola nie wypuścił swoich zawodników z szatni przez blisko 30 minut, aby uzyskać informację, z jakiego powodu jego piłkarze nie byli agresywni w czasie starcia z Newcastle. Jak donosi "Daily Mail", była to jedna z najdłuższych rozmów pomeczowych, odkąd jest trenerem Manchesteru City. Hiszpański szkoleniowiec liczy teraz na komplet punktów w trzech najbliższych spotkaniach. Ich rywalem będą kolejno Arsenal, Everton oraz Chelsea. W tabeli Premier League drużyna Guardioli jest obecnie na 2. miejscu, ale ich strata do liderującego Liverpoolu wynosi już 5 punktów.