Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Bednarek z najwyższą oceną za mecz z Crystal Palace

Jan Bednarek zagrał pełne 90 minut, a jego Southampton zremisowało 1-1 w meczu 24. kolejki Premier League z Crystal Palace. Polak za swój występ zebrał najwyższe oceny z całej drużyny.
Zobacz wideo

Southampton robi w tym sezonie co może, żeby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w Premier League. Po remisie z Chelsea i zwycięstwach z Leicester i Evertonem, podopieczni Ralpha Hasenhuettla podejmowali na własnym stadionie Crystal PalacePo znalezieniu się w jedenastce poprzedniej kolejkiJan Bednarek po raz kolejny dał swojemu trenerowi powody, aby nadal uważać go za podstawowego obrońcę "Świętych", gdy w 69. minucie, po jednym z rzutów rożnych wybił piłkę, wyręczając tym samym bramkarza. Cały czas był pewnym punktem zespołu. Polski obrońca popełnił jeden błąd przy próbie rozegrania piłki, jednak obyło się bez większych konsekwencji. Nie bez powodu został oceniony najwyżej wśród zawodników Southampton. Za swoją grę otrzymał notę 7,12 (w 10-punktowej skali) według portalu whoscored.com.

Bednarek od momentu, gdy w zespole pojawił się Ralph Hasenhuettl, szybko stał się podstawowym obrońcą Southampton. Gra pewnie, unika większych wypadek, co owocuje pewną pozycją w składzie. - Bednarek był jednym z piłkarzy, który od początku walczył o miejsce w pierwszym składzie. Od pierwszego dnia mojej pracy pokazuje, że jest wartościowym obrońcą, który zawsze chce zachować czyste konto i robi absolutnie wszystko, by powstrzymać przeciwnika - chwalił Polaka szkoleniowiec "Świętych". - Jest agresywny w pojedynkach 1 na 1 w obronie, potrafi zachować spokój mając piłkę, ma świetny przegląd pola. Jest do tego głośny, przekazuje dobre uwagi taktyczne partnerom. To bardzo ważne dla środkowego obrońcy. Sądzę, że zrobił bardzo duży krok naprzód, a to ma ogromne znaczenie dla rozwoju drużyny - podkreślił Hasenhuettl.

Więcej o: