Emiliano Sala wciąż zaginiony. Akcja poszukiwawcza przerwa

W nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche zaginął prywatny samolot, na pokładzie którego był argentyński piłkarz Emiliano Sala. Poszukiwania maszyny nie będą już we wtorek kontynuowane i mają zostać wznowione w środę rano.
Zobacz wideo

Samolot z pilotem i Emiliano Salą na pokładzie zniknął z radarów w nocy z poniedziałku na wtorek nad kanałem La Manche. Maszyna leciała z Nantes do Cardiff, gdzie argentyński piłkarz miał kontynuować karierę po transferze za 16 mln euro. - Podczas 15-godzinnych poszukiwań, do których użyto powietrznych i morskich jednostek z Wielkiej Brytanii i Francji, zauważono kilka dryfujących po wodzie obiektów. Nie byliśmy w stanie stwierdzić, czy są to części zaginionego samolotu. Jeśli wylądowali na wodzie, to szanse na przeżycie w obecnych warunkach są małe - poinformowała na Twitterze policja z Guernsey.

Chwilę później pojawił się komunikat od policji dotyczący przerwania poszukiwań. - Poszukiwania i akcja ratunkowa zostały zawieszone z powodu zachodu słońca. Planujemy wznowić je w środę po wschodzie – napisano. Emiliano Sala grał ostatnio w zespole Nantes, a w styczniu podpisał kontrakt z Cardiff City, beniaminkiem Premier League

Więcej o: