Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Petr Cech ogłosił zakończenie kariery

Petr Cech ogłosił odejście na sportową emeryturę po zakończeniu obecnego sezonu. "Czuję, że to odpowiedni moment. Czuję, że osiągnąłem wszystko, co mogłem osiągnąć" - napisał na Twitterze.
Zobacz wideo

Petr Cech pierwsze kroki stawiał w akademii Viktorii Pilzno. To z niej w 1999 roku trafił do Chmela Blsany, a dwa lata później do Sparty Praga. Po zaledwie jednym sezonie w praskim klubie po Cecha zgłosiło się Stade Rennais, skąd w 2004 roku na Stamford Bridge sprowadził go Jose Mourinho.

To w Chelsea czeski bramkarz święcił największe sukcesy. Przez 11 lat w zachodnim Londynie 36-letni dziś zawodnik zdobył cztery tytuły mistrza Anglii, cztery krajowe puchary, trzy Puchary Ligi oraz Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

To też w Chelsea Cech doznał bardzo groźnej kontuzji, która pod dużym znakiem zapytania postawiła jego dalszą karierę. 14 października 2006 roku bramkarz został brutalnie kopnięty w głowę przez piłkarza Reading - Stephena Hunta. Zawodnik Chelsea pauzował przez kilka miesięcy, a po powrocie na boisko występuje już w specjalnym, ochronnym kasku.

Latem 2015 roku, za około 10 mln funtów, Cech przeniósł się do Arsenalu. Z nim bramkarz sięgnął jeszcze po Puchar Anglii oraz dwie Tarcze Wspólnoty.

"To mój 20. sezon w roli profesjonalnego piłkarza i minęło już 20 lat, odkąd podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt, więc czuję, że przyszła pora, by oznajmić, że po sezonie kończę karierę. Grając przez 15 lat w Premier League wygrałem każde możliwe trofeum i czuję, że osiągnąłem wszystko, co mogłem osiągnąć. Mam zamiar kontynuować ciężką pracę dla Arsenalu, by zdobyć przynajmniej jeszcze jedno trofeum w tym sezonie, a potem sprawdzę co życie ma dla mnie poza boiskiem" - napisał zawodnik w oświadczeniu na Twitterze.

W obecnym sezonie Cech wystąpił łącznie w 12 meczach, w których puścił 12 goli i zachował pięć czystych kont. W ostatnim czasie 36-latek jest jedynie zmiennikiem Niemca - Bernda Leno. Obecna umowa Cecha z Arsenalem wygasa 30 czerwca.

Więcej o: