David de Gea jak Jan Tomaszewski? "Nie widziałem takiego występu bramkarza na Wembley od 1973 roku"

W spotkaniu 22. kolejki Premier League Manchester United pokonał na wyjeździe Tottenham (1:0). Jednym z najlepszych piłkarzy Manchesteru był David de Gea, którego występ został porównany do gry Jana Tomaszewskiego.
Zobacz wideo

Zwycięstwo zespołowi Manchesteru United zapewnił Marcus Rashford, który tuż przed końcem pierwszej połowy wykorzystał znakomite dogranie Paula Pogby i strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Hugo Llorisa.

Goście prowadzenia by jednak nie utrzymali, gdyby nie kilka wspaniałych interwencji Davida de Gei, który został bohaterem swojego zespołu. Hiszpan w starciu z Tottenhamem obronił 11 strzałów.

David de Gea jak Jan Tomaszewski?

Po niedzielnym występie De Gea był niezwykle chwalony przez światowe media. Szczególnie jego grę wyróżnił felietonista "The Times", Tony Cascarino. "Nie przypominam sobie takiego meczu na Wembley w wykonaniu bramkarza od momentu występu Jana Tomaszewskiego dla Polski przeciwko Anglii w 1973 roku. David de Gea nie był w tym sezonie najlepszy, ale w meczu z Tottenhamem był najlepszy we wszystkim. Ratował swój zespół nie tylko rękami - napisał były piłkarz.

Cascarino nawiązał do meczu rozegranego 17 października 1973 roku, w którym prowadzona przez Kazimierza Górskiego reprezentacja Polski zremisowała 1:1 na Wembley z Anglią i zapewniła sobie awans do mistrzostw świata w RFN w 1974 roku. Tomaszewski świetnie spisywał się wówczas przy strzałach Colina Bella, Micka Channona czy Normana Huntera.

Więcej o: