Łukasz Fabiański z nieziemską interwencją! Jak on to zrobił?

Jan Bednarek i Łukasz Fabiański rozegrali po 90 minut w spotkaniu Southampton - West Ham (1:2). Ten drugi w jednej z sytuacji popisał się fenomenalną interwencją, ale i tak nie zdołał po niej uchronić swojego zespołu przed utratą bramki.
Zobacz wideo

Była 50. minuta spotkania 19. kolejki Premier League, w którym Southampton podejmował na własnym boisku West Ham. Piłka trafiła w pole karne gości, gdzie przejął ją Nathan Redmond. Pomocnik błyskawicznie obrócił się w kierunku bramki i oddał mocne uderzenie. Pierwszy strzał fantastycznie obronił jednak Łukasz Fabiański, wykazując się bardzo dużym refleksem. Redmond zdołał jednak ponownie przejąć piłkę, i posłać ją obok bezradnego reprezentanta Polski.

Chwilę później goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Felipe Anderson, który mocno strzelił w kierunku bliższego słupka. Blokować uderzenie próbował jeszcze Jan Bednarek, ale Polak, dla którego był to czwarty mecz w pierwszym składzie zespołu Ralpha Hasenhuttla z rzędu, nie zdołał tego zrobić. W 59. minucie goście prowadzili już 2:1, a na listę strzelców ponownie wpisał się Anderson, tym razem wykańczając szybką kontrę wyprowadzoną przez Michaila Antonio.

West Ham Fabiańskiego awansował w tabeli

Po czwartkowym zwycięstwie West Ham Fabiańskiego awansował na 9. miejsce w Premier League. Ogromna w tym zasługa Polaka, który praktycznie co tydzień notuje kolejny fenomenalny występ. Drużyna Jana Bednarka zajmuje natomiast 16. pozycję, mając zaledwie kilka punktów przewagi nad strefą spadkową.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: