Premier League. Liverpool znów wygrywa, Manchester City znów przegrywa!

Liverpool pokonał u siebie Newcastle United 4:0, a Manchester City przegrał na wyjeździe z Leicester City 1:2 w meczach 19. kolejki Premier League. "The Reds" mają już siedem punktów przewagi nad drużyną Pepa Guardioli, która spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Była 82. minuta meczu na King Power Stadium, kiedy Leicester City wykonywało rzut rożny. Dośrodkowanie zostało za krótko wybite przez zawodnika Manchesteru City, a potężnym i skutecznym strzałem z linii pola karnego popisał się Ricardo Pereira. Portugalczyk strzelił gola, który zapewnił drużynie Claude'a Puela wygraną 2:1.

To też bramka, która oznacza trzecią porażkę Manchesteru City w czwartym kolejnym meczu ligowym. Wcześniej mistrzowie Anglii przegrali z Chelsea (0:2), a w weekend pobiło ich Crystal Palace (2:3). Środowe spotkanie dobrze zaczęło się dla drużyny Pepa Guardioli, bo już w 14. minucie dokładne podanie Sergio Aguero na bramkę zamienił Bernardo Silva.

City prowadzili jednak raptem pięć minut. W 19. minucie z lewej strony dokładnie dośrodkował Jamie Vardy, a gola głową strzelił Marc Albrighton. Goście mecz kończyli w dziesiątkę po tym, jak w samej końcówce czerwoną kartkę zobaczył Fabian Delph.

Wygrane Liverpoolu i Tottenhamu

Dla City to porażka bardzo bolesna. Po pierwsze dlatego, że w efektownym stylu swój mecz wygrał lider - Liverpool. Drużyna Juergena Kloppa rozbiła u siebie Newcastle 4:0. Gole dla gospodarzy strzelili Dejan Lovren, Mo Salah, Xherdan Shaqiri oraz Fabinho. Dla Brazylijczyka to debiutanckie trafienie dla klubu z Anfield.

Drugim zmartwieniem dla aktualnych mistrzów Anglii jest też dobra forma Tottenhamu. Zespół Mauricio Pochettino w środę pokonał na Wembley Bournemouth aż 5;0. Bramki zdobyli Heung-Min Son (dwie) oraz Christian Eriksen, Harry Kane oraz Lucas Moura.

Środowe wyniki oznaczają, że na pierwszym miejscu pozostał Liverpool, który ma sześć punktów przewagi nad Tottenhamem. Londyńczycy o jeden punkt wyprzedzili w tabeli Manchester City.

W środę rozegrane zostaną jeszcze dwa mecze. O 18.15 Brighton podejmie Arsenal, a o 20.30 Watford zagra z Chelsea.