Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. "Lewandowski i Vardy rozwiązaliby problemy Chelsea"

- Chelsea już zimą musi kupić napastnika, który zapewni jej około 25 goli w sezonie. Takim na pewno byłby Robert Lewandowski albo Jamie Vardy - powiedział "Expressowi" były piłkarz londyńskiego klubu, Dennis Wise.
Zobacz wideo

Jednym z największych problemów Maurizio Sarriego jest brak skutecznego napastnika. Włoch szukał rozwiązań, raz stawiał na Alvaro Moratę, raz na Oliviera Girouda. Ani Hiszpan, ani Francuz nie byli jednak w stanie zapewnić Chelsea odpowiedniej jakości. W ostatnich tygodniach Sarri zdecydował się nawet na grę bez klasycznego napastnika, w podstawowej jedenastce - w roli fałszywej dziewiątki - występował Eden Hazard. Nie znaczy to jednak, że Chelsea nie poszukuje odpowiedniego strzelca. Przed kilkoma dniami asystent Sarriego, Gianfranco Zola, przyznał, iż klub interesuje się zawodnikiem Bournemouth - Callumem Wilsonem.

"Robert Lewandowski zagwarantowałby Chelsea 25 goli"

Inne spojrzenie na problem swojego byłego klubu ma boiskowy kolega Zoli, Dennis Wise. - Chelsea już zimą musi kupić napastnika, który zapewni jej około 25 goli w sezonie. Takim na pewno byłby Robert Lewandowski albo Jamie Vardy. Obaj rozwiązaliby największy problem Sarriego - powiedział Anglik.

- Na rynku jest kilku innych skutecznych napastników, ale jeśli miałbym płacić wielkie pieniądze za jednego, to z pewnością byłby to np. Lewandowski - dodał Wise, który w Chelsea grał w latach 1990-2000, a z klubem sięgnął m.in. po Puchar Zdobywców Pucharów czy dwa Puchary Anglii.

Chelsea jest zespołem z najmniejszą liczbą goli w czołowej piątce Premier League. Lewandowski, który w tym sezonie strzelił już 22 goli z pewnością byłby ogromnym wzmocnieniem klubu ze Stamford Bridge. Trudno jednak wierzyć w to, by Bayern zdecydował się go sprzedać i w to, by Polak mógł być zainteresowany przenosinami do klubu, który może mieć problem z awansem do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%